Paraşütçü Alptekin Ergüden Türkiye Şampiyonasına Hazırlanıyor

Okunma: 668
Güncel Haber 4 Eylül 2018 11:46
Videoyu Aç Paraşütçü Alptekin Ergüden Türkiye Şampiyonasına Hazırlanıyor
A
a
Baba tarafından Tefennili olan ve İzmir Torbalı'da yaşayan, Profesyonel Paraşütçü Alptekin Ergüden 09-16 Eylül tarihlerinde Selçuk'ta yapılacak olan Türkiye Paraşüt Şampiyonasında yarışacak. Paraşüt sporu ile yıllardır ilgilenen  Alptekin Ergüden, bu yılda Türkiye Şampiyonasına katılacak. 2 farklı kategoride yarışacak olan Ergüden, haftanın belirli günlerinde çalışmalarını sürdürerek hazırlanıyor. 1988 yılından bu yana paraşüt sporu ile yakından ilgilenen Alptekin Ergüden, birçok kez Türkiye 1.’liği bulunan ‘Türkiye Paraşüt Şampiyonasına’ bu yılda katılacak. Bu yıl 46.’sı düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasında 2 farklı kategoride mücadele edilecek. 10-16 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan yarışma için hazırlıklarına devam ettiğini ifade eden Ergüden, “Havada olmak mutluluk verici. İlk hobi olarak başladım. Ardından bu spor dalında profesyonelleştik. Türkiye’de düzenlenen şampiyonaların çoğuna katıldım. Bu yıl katılmak için hazırlıklarımı sürdürüyorum” dedi. .
Yarışma  tekniğinden de bahseden Ergüden şunları söyledi. Hedef ve formasyon olarak iki branşta yapılacak. Hedef 16 cm ilk bir hedef pedine en az ceza puanı alacak şekilde dokunmak kaydıyla yapılacak. 5 atlaşış sonunda en iyi %20 yarı final ve final atlaşı yapacak. Takım ve Ferdi klasmanda dereceler açıklanacak.
Formasyon da 4 kişilik takımlar, önceden belirlenmiş hareket derilerini kura ile belirlenecek sıra ile 35 saniye içerisinde yapacaklar. Her tam ve doğru hareket puan olarak kaydedilecek. En iyi takımlar ilk üç olarak madalya alacak. Puanlama takımlarla birlikte atlayan kameramanların görüntülerine göre yapılacak dedi.

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Tefenni ve Teke Yöresi Güncel ve Tarafsız Haber