Ahmet KORKMAZ

Tefenni Kazanacak

17 Mart 2019 22:37
A
a

Yerel seçimlere 2 hafta kalan başkan adayları projelerini çoğunluğunu açıkladı.

Her iki adayın projeleri birbirine yakın. 3. bir aday daha olsa bu projelerden farklı bir  proje üretemezdi. Tefenni'nin sorunları ve ihtiyaçları belli. Her iki aday eksiklikleri iyi tesbit etmiş ona göre proje üretmişler.
 Projelerin ağırlığı,  sosyal belediyecilik, tarım, güneş enerjisi, doğal gaz, sosyal tesis, yaşlı bakımevi, üretim, istihdam, göçü önleme, kültürel ve sosyal faaliyetler. Önümüzdeki hafta içinde adaylar tüm projelerini paylaşılmış olacaktır. 
                                                                            ******
Başkanların projelerinin içinde varmı bilmiyorum ama 25 yıldır bir çivi çakılmayan Tefenni İlçe Stadı'nın yenileme projesi olmalı diye düşünüyorum. 
Görüntüsü ile zamanın çok gerisinde kalmış bir stad görüyoruz.  Sahanın düzlenmesi, çimlerin yenilenmesi, tartan pist yapılması, tribünlerin yenilenmesi ve 1000 kapasiyeye çıkartılıp herkesin ayakta değilde oturarak maç izlemesine sağlıyacak modern tribün yapılmasını gerekmektedir. 

Yine yanına bir antreman sahasının yapılarak kapalı spor salonu ile birleştirerek çevre düzenlemesiyle modern spor kompleksi halinide getirilebilir.  Adınında dönem Tefenni Gençlik Spor Kulübü başkanlığı yapan Tefenni'nin unutamadığı Dr. Tuncer Yıldız  Spor Kompleksi  verilmesi tam isabet olacaktır.

60 yıllık başarılarla dolu tarihi geçmişi olan Tefennigücü takımının son yıllarda aldığı başarısız sonuçlar her Tefenniliyi üzmüştür.  Tefennigücü için henüz bir proje duymadım. Yeni idari teknik kadro oluşturmalı ve kabiliyetli gençlerden oluşan yeni bir takım kurulmalı. Belli bütçe ayrılmalı diye düşünüyorum.

                                                                  *****

Tefenni yeşili ile özdeşleşmiş şirin ilçemiş fakat son yıllarda bu özelliğini kaybetmek üzere eskiden dikilen çam ağaçları ömrünü tamamlamak üzere her biri 70 yaşının üzerinde. Tefenni giriş ve çıkışlarına yol kenarlarında ağaç dikilmeli yeniden yeşil dokular ve ağaçlı yollar oluşturulmalı. Bu konuda Tefenni Orman İşletme Şefliği gereken fedarkarlığı gösterecektir.
                                                                                    ******

1965 yılında yapılan Tefenni Barutlusu havuzunu bilmeyenimiz yok. Herkes yüzmeyi o havuzda öğrendi. Her yaz cazibesini hiç yitirmez. Eski başkanlardan Metin Işıldar zamanında merhum Matematik Öğretmeni Hatice Kuru'nun ailesinin katkıları ile daha modern hale gerilmişti. Aradan yine 15 yıldan fazla bir zaman geçti. Barutlusuyu eski görüntüsünden uzak kaldı. Eski berraklığı kalmadı. Orayı bir el atılmalı. 02- 08 yaş grubu için ayrı çocuk havuzu ilave edilmeli kannatindeyim.

TEFENNİLİLERE TEŞEKKÜR
Seçim atmosferine girdiğimiz şu günlerde Tefenni eski seçimlerden uzak bir görüntü sergiliyor. 

2 adayın yarıştığı  yerel seçimlerde Ak Parti Adayı Süleyman Başer ve MHP Adayı mevcut Başkan Ümit Alagöz seçmenlerine ürettikleri projelerle ulaşmaya ve ikna etmeyi  çalışıyor. Her iki tarafın verdikleri uzlaşmacı mesajları ortamın gerilmesine, küslüklerin, kavgaların, çatışmaların olmasına engel oluyor. Her iki tarafta çok umutlu, kazanmak için çalışıyorlar. Her vatandaşı ulaşıyorlar evlerine iş yerlerine ziyaret ederek seçimin gerekliliğini yerine getiriyorlar. Tefenni seçmeni bu seçimde büyük olgunluk gösteriyor. Şahsım adına herkese teşekkür ediyorum. Son olarak Kazanan Tefenni olsun diyorum.
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Tefenni ve Teke Yöresi Güncel ve Tarafsız Haber