Mesut KARAKAYA

Tefenni’de Bahar Zamanı

5 Mart 2017 02:30
A
a
   Mart ayı baharın geldiğinin habercisidir. Bahar, yeniden doğuşun göstergesi, hayatın tazelik ve canlılığa ulaşmasının ifadesidir. Bahar demek hayatın ve doğanın güzelliklerini kucaklayabilmektir. Yeniden doğmaktır, hayata sarılmaktır. Aşkın adıdır. Aşkların en güzel mevsimidir.  Aşıkların rüyalarının bitmediği, insanın içini ısıtan sıcacık duyguların kol gezdiği, insanın kendisinin içinden hiç çıkmak istemeyeceği özel bir zamandır. Ağaçların çiçek açmaya başladığı, kedilerin damlarda cirit attığı, sararmış yaprakların yerini yeşilliğin bereketine bıraktığı, insanların içinin huzurla kaplandığı mevsimdir.

Tabi bu güzel doğa uyanışının insanoğluna yansımasının ifadelerinden bir tanesi de ''umut’’ tur.
İnsan umudunun yanına birde yaşam sevincini ekleyince değmeyin keyfine. Ne söylenecek söz bulunur ne de kelime. Umudu olan insan iyimserdir, doğayla hayatla çevresiyle barışıktır.
  Çoğumuz bu özel mevsimi muhakkak, bizim havasına bir türlü doyamadığımız güzel Tefenni’mizde yaşamışızdır. Kimimiz tüm hayatımızı, kimimiz hayatımızın gençlik belki de çocukluk yıllarını bir başka değişle hayatımızın ilkbaharını hep birlikte bura da geçirmişizdir.
  Demem o ki; tıpkı doğanın bize gösterdiği gibi içimizdeki filizlere bir yol vermenin, kırılan kalpleri onarmanın zamanı gelmiştir artık. Bu mevsim Allah’ın insanlara güzel lütuflarından bir tanesidir. Yol gösterici misali insanların kendilerini yenileme, silkeleme zamanının geldiğinin işaretidir sanki.
  Bu içimizde doğan İlkbaharın getirdiği umudun yanına, yeni bir karar alma ve  ilçemiz için fidan dikme zamanımızın geldiği kanaatindeyim..

  Zaman Tefenni için birlik olma zamanıdır. Her şeyi bir kenara koyarak Hepimizin ortak değeri olan ilçemiz için yüreklerimizi bir arada tutma zamanıdır. Şu mahalleli bu mahalleli, şucu-bucu, o partili bu partili zihniyetinden bir an önce kurtulup, başta Belediye Başkanımız Sayın Ümit Alagöz olmak üzere, Tefennimizin değerli, siyasi parti ilçe başkanları, ilçemizin önde gelenlerinin çabaları ve sevdası Tefenni olan herkesle el ele vererek tarihi geçmişi olan ilçemizi hak ettiği yere taşımanın tam zamanıdır.
 
 Aşkların en güzelinden olan Tefenni’de Tomurcukların çiçek açma zamanı gelmiştir…

 Sevgi ve saygılarımla...
 
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Tefenni ve Teke Yöresi Güncel ve Tarafsız Haber