Çanakkale Zafer'i Tefenni'de Törenlerle Kutlandı

Okunma: 620
Güncel Haber 18 Mart 2019 19:01
Videoyu Aç Çanakkale Zafer'i Tefenni'de Törenlerle Kutlandı
A
a
Çanakkale Zaferi'nin 104. yılı Tefenni'de yapılan törenlerle kutladı. İlk kutlamalar tören alanında yapıldı.

Törene, Tefenni Kaymakamı  İlker Eker, Belediye Başkanı Ümit Alagöz, Garnizon Komutanı, Siyasi parti temsilcileri, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı. Törende şehitler için saygı duruşu yapıldı ve istiklal marşı okundu. Çanakkale zaferi anlatıldı, şiirlerin okunması ile tören sona erdi.

Protokol üyeleri daha sonra  şehitliğe giderek, vatan savunmasında şehit düşen Tefenni'li şehitleri ziyaret etti. Çarşı Camiisi imamı tarafından Kuran-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Daha sonra protokol üyeleri tarafından şehitlerin mezarlarının başına karanfiller bırakıldı. Heyet daha sonra Başpınar köyüne geçerek Başpınarlı Şehit Ömer Kızılkaya'nın mezarına ziyaret etti. 

2. TÖREN KONFERANS SALONUNDA

Konferans salonunda yapılan törenlerde Anadolu Teknik Meslek Lisesi öğrencilerinin hazırladığı gösterilerle devam etti. Öğrencilerin hazırladığı Çanakkale Destanı oyunu salonu dolduran kalabalıktan büyük beğeni aldı. Sahnede Çanakkale ruhu yeniden yaşatıldı ve duygulu anların yaşanmasına neden oldu.Slayt gösterileri ve şiirlerin okunmasıyla törenler sona erdi. Tören sonrası İlçe Kaymakamı İlker Eker sahne alan öğrencilere teşekkür ederek hediyeler verdi.anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Tefenni ve Teke Yöresi Güncel ve Tarafsız Haber