Başkan Alagöz, İşçi Alacaklarını Ödedik Dedi

Okunma: 1536
Güncel Haber 15 Mart 2019 09:54
Videoyu Aç Başkan Alagöz, İşçi Alacaklarını Ödedik Dedi
A
a
Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz işçi alacaklarının tamamını ödediklerini söyledi
Tefenni Barutlusu Otelinde personel ile Birlik ve Dayanışma Gecesi'nde bir araya gelen Başkan Alagöz, burada personeline seslendi.

“Son günlerde benim seçimleri kazandığım taktirde işçi çıkartacağım, hatta kıyım yapacağım iddiaları yüksek sesle ortalarda dolaşmaya başlamıştır. Bu iddialar tamamen asılsız ve maksatlı olup kimler tarafından çıkarıldığı da tüm halkımızca malumdur. 2019-2024 dönemi vaatlerimizden bir tanesi ve en önemlisi, açacağımız yeni istihdam alanları ile 2024 yılına kadar personel sayımızı 250’ye çıkarmaktır. Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirdiğimiz, Taşeron çalışanlarımızın kadroya geçirilmesi sürecinde, Belediye bütçemize çok ağır bir yük getireceğini bildiğim halde hiçbir çalışanımızın işsiz kalmasına gönlüm razı olmadı. 29 Aralık 2017 tarihinde Belediyemizde yaptığımız toplantıda 47 taşeron çalışanımızın tamamı oradaydı. O gün orada söylediğimi hatırlarsanız Belediyemizin bütçesi gereği 47 kişiden en az 20 kişiyi eksiltmemiz gerekiyorken, hem bu vebale girmek istemediğimden hem de arzu ettiğim istihdam sayısının oluşması için imkânlarımızı zorlayıp gerekirse bir fazla çalışacağımızı beyan ederek, 47 taşeron çalışanımızı da kadroya aldırdık.
Yüksek sesle söylenen dedikodulardan bir diğeri ise Personelin maaşlarını alamadığı konusudur. Yine 29 Aralık 2017 tarihinde yaptığımız aynı toplantıda ben daha söze başlamadan, orada bulunan personelimizden çoğu gerekirse 2-3 ay maaş almadan çalışacağını ama kimsenin işsiz kalmasını istemediğini ifade etmişti. Tüm bunlara rağmen kimseyi mağdur etmeyeceğimizi ama her sene Aralık - Ocak ve Şubat aylarında yaşanan mali sıkıntıların bu yıl da mutlaka olabileceğini söylemiştim. Öngördüğümüz gibi Aralık - Ocak ve Şubat ayları dışında maaş ödemelerimizde sıkıntı yaşanmamış ve 14.03.2019 tarihi itibari ile hiçbir personelimizin Belediyemizde maaş alacağı yoktur.
 
Biz Tefenni Belediyesi olarak bizimle aynı nüfusa sahip hatta bizden kat be kat fazla nüfusa hizmet eden belediyelerden çok daha fazla personele sahibiz. Her daim söylediğim gibi Hizmet olmazsa çalışma olmaz, çalışma olmazsa istihdam olmaz, istihdam olmazsa nüfus artmaz, nüfus artmazsa ilçe gelişmez. Sonuç olarak 155 yıllık tarihi bulunan bir ilçe olduğu gibi kalmaya mahkum olur. 1 Nisan sonrası Allah nasip eder, halkımızın teveccühü ile tekrar Belediyede göreve gelirsek, Tefennimizi ülkemizin vizyon kentlerinden bir tanesi haline getirmek için çok çalışacağız, daha çok çalışacağız, daha da çok çalışacağız.” diyerek sözlerini tamamladı. Başkan Alagöz’e personelimiz tarafından çiçek ve plaket takdimi yapılarak yemeğe geçildi. Yemek sonrası Belediye Başkanımız Ümit ALAGÖZ ve Belediye çalışanlarımız hatıra fotoğrafı çektirdi.anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Tefenni ve Teke Yöresi Güncel ve Tarafsız Haber